Afera tatarowa

Myślałem, że sprawa ucichnie bo tak byłoby chyba najlepiej. Niestety komuś bardzo zależy żeby o blogosferze zrobiło się głośno. O co chodzi? Chodzi o pozwanie Piotra Ogińskiego przez firmę Sokołów S.A. za przeprowadzenie nierzetelnego „testu” jej produktu. Czemu sprawa powinna ucichnąć? Ponieważ nagłaśniające ją osoby wprowadzają w błąd społeczność internetową. Wiele osób pytało jakie mam zdanie na ten temat.Pisać nie lubię, a vloga na ten temat robić nie mam ochoty. Na szczęście z pomocą przychodzi mi , autorka tekstu „Tatar a wiarygodność blogerów”. Ktoś jeszcze chce uczestniczyć w nagonce na Sokołów?

 

 • Paweł

  Z jednej strony ten artykuł ma w sobie dużo prawdy a z drugiej strony nie za bardzo, nie chodzi mi o to czy sokołów pozywając Piotrka zrobił błąd czy też nie nie ważny jest wizerunek firmy który według niektórych nie ucierpi ale spójrzmy prawdzie w oczy czy jak zobaczysz tatara z Sokołowa to nie stanie ci przed oczami afera jaką wywołali wtedy wole wziąć produkt innej firmy, może i działa na mnie ten „fatalny wpływ blogerów” ale wątpię.

  • „nie chodzi mi o to czy sokołów pozywając Piotrka zrobił błąd czy też nie nie” „ale spójrzmy prawdzie w oczy czy jak zobaczysz tatara z Sokołowa to nie stanie ci przed oczami afera jaką wywołali wtedy wole wziąć” No to o co ci w końcu chodzi? Oczywistym jest, że Sokołów zaszkodził sobie pozywając Piotrka. Oczywiste jest, że miał racje. Najgorsze, że cała sprawa godzi w blogosferę bo każdy kto go broni pokazuje jaki z niego burak :/

   • Paweł

    „Najgorsze, że cała sprawa godzi w blogosferę bo każdy kto go broni pokazuje jaki z niego burak :/” Tutaj wtrącę takie małe coś Adbuster, Rock, Niekrytykrytyk, VlogMateusz itd oni też są burakami bo tak wnioskuję z twojej wypowiedzi, według mnie ludzie po prostu uważają że 150 tyś to trochę za dużo jak za jeden głupi błąd.

    • No i co ja na to poradzę? BTW Rock nie odniósł się w ogóle do sprawy KG o czym zresztą powiedział w filmie a czego 99% osób nie zauważyła o_O Rock wypowiedział się na temat rozwiązywania takich konfliktów z firmami a to zupełnie inny temat 😉 150 tyś to nie wiem czy dużo, sąd oceni.

     • Paweł

      „Rock nie odniósł się w ogóle do sprawy KG o czym zresztą powiedział w filmie a czego 99% osób nie zauważyła o_O Rock wypowiedział się na temat rozwiązywania takich konfliktów z firmami” Jak to nie odniósł się do KG? Jest różnica między mówieniem o Sokołowie a mówienie ogólnie o firmach ? Nie sądzisz. Oczywiście Rock nie porusza tego czy film Piotrka był dobry czy nie, i czy był rzetelnie wykonany, on tylko przedstawia całą sprawę i to co owa firma zrobiła źle i podkreślam cały czas mówi „sokołów” radzę ponownie obejrzeć materiał.

 • Piotr

  Dyskusja w komentarzach sprawia wrażenie jakby była prowadzona po dużej porcji owego „tatara zamętu +10”. Rzecz w tym, że jedna i druga strona mocno namieszały i teraz powinny załatwić to po cichu bez pomocy miliona samozwańczych mediatorów i wsparcia „uczynnych” kolegów po fachu. Kłótnie w komentarzach różnych stron i pod filmami na YT wcale nie pomagają, po co więc je prowadzić. Nakręca to jedynie spiralę wzajemnego hejtu między „ja tam już nie jem sokołowa”, a „faktycznie, średnio to zrobił”. Nie rozumiem, czemu paei like’uje takie akcje i nie poprosił do tej pory o zaprzestanie. Ich skuteczność wydaje się, na razie, dosyć wątpliwa, chyba, że będziemy rozważać ją w kontekście czerwonej płachty na byka sokołowa. Są takie sytuacje, kiedy nie należy podejmować dyskusji i powiedzmy sobie szczerze Panowie, to jest właśnie jedna z nich.
  Pozdrawiam

  • Paweł

   co prawda to prawda zdania zawsze będą się różnić i każdy będzie bronił „swojej racji” a więc Sou wiem że na pewno masz dużo racji ale nie ze wszystkim się zgadzam 🙂 i na tym zakończmy.