Sou Shibo

Kim jestem?

Na początek przydałoby się kilka podstawowych informacji na mój temat. Nazywam się Jasiu (Jan, Janek…), ale w internetach znany jestem jako Sou (Sou Shibo, soushibo, Shibosu). Urodziłem się w 1986 roku w Gliwicach i do dziś tutaj mieszkam i pracuję.  Jak większość moich kolegów po skończeniu liceum udałem się na studia na Politechnice Śląskiej gdzie po 5 latach ukończyłem studia magisterskie. Kolejne 3 lata spędziłem pracując jako inżynier. Aktualnie na „pełny etat” zajmuję się YouTube’m oraz streamowaniem.

Jutuby

Swoją przygodę z YouTube zacząłem w okolicach czerwca 2011 roku.  Od filmów prezentujących gry MMORPG. Wkrótce potem premierę miała gra Battlefield 3 (Pole Bitwy 3) i to ona na długi czas zdominowała mój kanał. W pewnym momencie zacząłem też podróżować po różnego rodzaju imprezach gamingowych czego efektem jest pokaźna ilość relacji z różnych tego typu imprez. Aktualnie na moim kanale umieszczam na przemian filmy z gier oraz VLOGi. Od 2013 roku jestem również aktywnym użytkownikiem serwisów dla streamerów (Twitch.tv, GameCreds.com) gdzie prowadzę audycję na żywo.

Społeczność

Dzięki rozwojowi kanału i swojej działalności regularnie mam kontakt z setkami swoich widzów. Społeczność, która zebrała się w okół moich kanałów zawsze była dla mnie ważna. Odpisywanie na prawie wszystkie wysyłane do mnie wiadomości czy wdawanie się w dyskusję w komentarzach pod filmem było i jest dla mnie naturalną rzeczą. Liczę, że w przyszłości mimo zwiększającej się liczby widzów tego typu kontakt dalej będą możliwe do utrzymywania.

Offline

Czasem zdarza mi się odejść od komputera, a gdy już tak się stanie najchętniej wyjechałbym gdzieś daleko. Niestety aktualnie z uwagi na pracę jest to bardzo utrudnione. Wyjazdy jak za czasów studenckich (Alaska, Ekwador, Indie) są aktualnie  praktycznie nie możliwe do zrealizowania.  Nie mniej jednak jeśli tylko nadarzy się okazja biorę plecak, kamerę i jadę!:D Może dzięki mojej działalności na YouTube będzie to możliwe?

IMG_0782_Fotor_Collage